logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:09




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2011, 22:18       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
затова може представители на IDPA общноста
да дойдат да се включат в подготовката на някои наш турнир

И къде е видя тази ИДПА общност само не можах да разбера?

На обикновения Манчо ИПСЦ-то, макар и доста полезно, му иде доста скъпо занимание. То и затова по отворените съзтезания действащите служители хич не са много. Държавата на този етап няма никакво желание за подкрепа и работа в тази насока, а с гол ентусиазъм нищо не става. Е, става понякога, но е много трудно - видя се нагледно срещу руснаците. ИДПА в чист или друг вид, ако се практикува сериозно като спорт, пак няма да е по-евтин от ИПСЦ-то. Чисто и просто в ИДПА класифайъра според мен има доста полезни неща от гледна точка на техниката, и затова го правим. Освен това си е все пак някакъв световен стандарт в практическата стрелба. Като основната ми цел е не хората да станат някакви големи спортисти, а по-малко да се излагат и да не си гърмят в ръцете и в краката. :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2011, 22:27       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Mad Dog написа:
Longbow написа:
И още нещо за финал - ако някой иска да се научи на тактически,дефанзивни и други стрелкови прииоми - има си курсове за тая работа. Отива на курс,семинар и т.н. - даже там ще научи повече неща. Отделно,че подобни курсове могат да бъдат строго специализирани и насочени. Не е задължително да членува в спортен клуб.

Тва къде тия курсове- у нас или в Тексас? Тогава колега защо в САЩ примерно толкова хора стрелят iDPA - е да на вече MIL&LEO, но и граждани. Там курсове да искаш.... Масовия собственик на КНО в България ... са пенсионерите от МО и МВР и охранителите - тях не можеш да ги дръпнеш ни с IPSC ни с ИДПА - но пък доколкото познавам новото поколение оръженосци - идеята да си в клуб където си стреляте и си тренирате някакви практични неща....за повечето от тях ще е да кажем... интересна.


Наскоро имаше курс за самоотбрана при намалена видимост,организиран от фирамата на Боби Николов. Милен Димитров преди също организираше и провеждаше курсове. Алфа-Метал също правят курсове - пистолет,карабина и т.н.

Само ,че нали българчетата сме си еснафи и веднага си казваме: "Що трябва да им давам пари на тия,а?? На какво толкоз ще ме научат? Аз знам и мога колкото тях!! "

Същото ще се получи и с ИДПА-то,само че съпроводено с МНОГО инциденти. А това води със себе си доста негативи.
Финансово - за да стреляш ИДПА ти трябва същото,което ти трябва и за ИПСЦ продукция - вярно,в ИПСЦ няма задължително покриване на оръжието,но пък за сметка на това можеш да използваш ВСЯКАКЪВ кобур,който покрива спусковата скоба. Докато в ИДПА не можеш!! Така,че фактора оборудване и екипировка отпада! Пенсионерита от МВР и МО отпадат в по-голямата си част,заради оръжието - 9х18,.22,6.35 или 7.62х25 - калибри неодобрени от ИПДА за техните 5 дивизии - отделно от това,че ще е почти невъзможно да ги вкараш в тия спортове.

Потготовката - еквивалента е и в двата спорта - сухи тренировки(изисква време),боеприпаси,оборудване,разходи по посещения на стрелковите мероприятия(разбирай състезания) и т.н. Така че и двата спорта са почти еквивалентни - поне на наша почва - като време и разходи. Остава желанието.........!!! Познавам много хора,служители в МВР и МО - стрелят ИПСЦ редовно.......и НЕ ИМ ПРЕЧИ на "тактическата" стрелба или стрелковите им прийоми!!!!

Така,че заеби ги тия приказки.............тука ми се чини,че е повече комерсиален интереса,отколкото към популяризирането на даден стрелкови спорт. Прав ли съм??

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2011, 22:51       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Longbow написа:
Познавам много хора,служители в МВР и МО - стрелят ИПСЦ редовно.......

Абе тези служители, които стрелят ИПСЦ редовно не са толкова много.

И да не говоря от името на всички, от нашите редовен е само Боса. Още двама вземаме участие от дъжд на вятър, а иначе над десет човека от службата редовно и сериозно се занимават примерно с ветроходство. СОБТ и те трудно ще изкарат четири човека, които да стъпят на руснаците в случай, че ония догодина поискат да има повече отбори. Не че няма да се съберат и от други служби, но мъката отново ще е много голяма, и това говорим за по 4-5 човека от служба. А средното ниво като цяло е трагично. И малко отмалко ако започнат да навлизат световните стандарти и в нашето обучение - било FAST-ове, било ИДПА Класифайъри, било ИПСЦ или нещо друго - само тогава нещата ще тръгнат лека полека напред.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 16:49       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 12 Юли 2006, 10:05
Мнения: 918
@ Mad dog

Виж, приятел, тези цифри които си дал за БНП, Ок, но.....според някои от тях излиза, че трябва да сме два пъти по-зле , а ние сме 20 ПЪТИ по-зле по оотношение на всичко и в спорта в частност. Примерно словакът е трети на европейското на скийт, а ние сме 99ти...даже излиза 33 пъти по-зле...защо така? Аз тези цифри ги разбирам така - ние имаме три пъти помалко пари от чехите и трябва да сме три пъти по-зле от тях....Примерно - чеха или словака е пети, ние сме на 15 място. Ма ние сме 105ти...Това е аритметиката брат.....
Истината е една - в милото ни отечество се мимикрира, манкира или казано на български - Грубо се лъже и мами народа....Всеки вика няма пари, което е долнопробна , гнусна, мръсна лъжа....
Пак да питам аз за спортния тотализатор...защо през миналата година отчисленията за спорта бяха намалени от 22 процента на 17....знаеш ли какво беше обяснението на тунеядците - че приходите били по-големи и затова нямало да се намали по абсолютна стойност...ами като са по-големи приходите защо не се увеличиха субсидиите с 5 процента примерно..
И друго - много се спекулира с дейността на НПО в щатите примерно....да, хората там имат чувство за общност и си помагат, дори в организирането на собствени забавления..но....Нека задокеанските ни сънародници да споделят каква е системата на спорта...Пояснявам- да речем не би трябвало да има разлика при един юноша /стрелба, бокс, борба и прочие/ в Щатите и тука....Защото - оня ходи на училище, нашия също ходи.......оня го хранят техните, нашия също....оня не плаща никъв членски внос, нашия също и нямат грижи за семейство бизнес и прочие...пей сърце, младостта е хубаво нещо...И смея да твърдя /като се изключат базите и треньорите, което не е малко де/ но - нашите деца не са по-лоши от онези....И защо все пак нямаме голям спорт при юношите....защото нашето дете като стане на 17 и като се огледа, и не вижда нищо!!!!!!Абсолютно нищо.....което да му дава спорта....да , то е научено на дисциплина, труд...на то иска да има СТАНДАРТ!!! къде е системата на училищния спорт? Такава няма, а за университетите пък е просто нямам думи...Аз работя с деца и знам какви глупости и как ги тормозят разни тъпи даскали...може ли да имаш национален състезател при младежите по скийт, който учи в Лесотехническия и някъв да му казва избирай - или ученето или спорта, вместо това висше училище да се гордее, че има такъв възпитаник? Мога да пиша до утре, но няма никакъв смисъл - идеята беше, че масов спорт няма, няма и да има....Без да разбирам от служби или нещо такова ама имам приятел ченге, който е запален по динамичаната и собствения му началник не му даваше разрешително да си купи пищол за кво въобще говорим....и то офицер....толкова е ужасно че нямам думи...8000 лева не ни дадоха за да организираме треньорски курс за придобиване треньорски на лиценз "Д", който макар и най-ниския е начало и се признава навсякъде....Ако нямаш треньори нямаш спорт....ти искаш, обаче не ти дават....има пари, но те са целеви....не може да харчиш за друго, дори да имаш икономии....така ме е яд...че просто....... А на бул.В.Левски направиха ебати ремонта...една врата 3000 лева!!!! мама им д....а....Спирам по темата щото освен псувни друго не ми идва на ум....... :td:

_________________
Милен Господинов
Клуб по ловна стрелба "Пиргос"

http://www.pirgos-shooting.org


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 18:43       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Mad Dog написа:
Ivo III написа:
и това не е верно!
всеки който е сериозен, няма проблем да получи оръжие .. за носене и с него да си стреля за начало
както и започнаха 99% от всички динамични състезатели ...
а щом се занимаваш и тренираш .. и нямаш видими психически отклонения - винаги ще се намери клуб
на когото да станеш член .. и от там да си купуваш за спорт!


Иво - съжалявам, че те изваждам от паралелната вселена - дори си нямаш и представа какъв проблем е в момента човек да си извади разрешително за късо нарезно оръжие. Мога само да ти кажа че процента на отказите отива смело към три цифрено число. Тези които започнаха започнаха в едни други времена ... и част от тях също не без помощ. Хеле пък за категорията 20-30 години... да не говорим.
Ivo III написа:
но .. пак опираме до базата .. складове, сейфове, площадки за стрелба и то много .. а не да чакаш с часове
ако говорим за бази .. в Унгария съм виждал база на спортен клуб - освен стрелковите площадки за всякакви видове спорт, има зали за билярд, ресторант, кафе, зала за деца, катерушки и други забавления за членовете на семейството на стрелеца!

защото 90% от тези които са спреди да стрелят при нас ..
причината е семейството, жената иска внимание, появят се деца .. и край на стрелбата

в Унгария са го решили този проблем .

Да именно това е и моята концепция по въпроса..... И това ще го има - живот и здраве.....
Ivo III написа:
ако вие решите да правите IDPA клуб във Випа .. сметките ще покажат
че баланса ще е отрицателен .. за времето което ще заемете стрелбището и ще бъдат върнати нормалните клиенти
ако не направите .. база .. няма да можете да имате и да развивате свой клуб по IDPA

Значи когато аз си отварям устата- не говори ВИП а... Това което аз виждам е една сериозна ниша- а именно липсата на "Средно" ниво - хора които стрелят и биха се занимавали с някаква форма на стрелкови спорт ако научават нови и интересни за тях неща и от друга страна това не е прекалено ангажиращо.

Относно базата- времето ще покаже - за сега квото такова....

Потвърждавам..казаното относно КНО-то за самоохрана....на 27 години съм.....получих разрешение февруари тази година (още бях на 26 ) и беше много трудно.....
Да е Жив и Здрав началника на РПУ-то по моя постоянен адрес, че ми разреши!

Много нерви ми струваше чакането на АО, обаче си заслужава....Дори и само заради факта, че имам(засега) най-трудно издаващото се/така да се каже най-тежкото разрешение .
И още нещо сега не е нито 2001г., нито 2004г. нито 2005г., когато общо взето всеки, който подаде документи(от мои приятели- бивши съученици, а и колеги - му се издаде разрешение за придобиване, съхранение, носене и употреба на ОО).......
Толкова е затегнат режима в момента, че.....е връщане назад.......
Сега в 3-ма от тяХ са без пистолети...Не им подновиха разрешенията....
Мерите всичко със спортните разрешителни.....
Хубаво.Вие сте спортисти, постигате трудни цели(визирам и нормативните изменения)...Аз обаче държа и на разрешенията за носене и употреба за самоотбрана.....
10 000 кинта на година не мога да си позволя да давам за такава цел......
До тука съм дал някъде 5700-със всичко, оръжие, аксесоари, поддръжка, патрони за учебни стрелби...
Обаче динамичната стрелба е много скъп спорт........за България поне.....
Със сигурност ще се популяризира с времето.
Но трябва много вода да изтече, не за друго, а поради факта, че оръжейната култура и отношение към оръжието е изкоренено в голяма степен от режима преди 1990г.......


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 18:47       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
В Унгария положението с гражданските ОО е по-зле, отколкото в България....
Да не говорим за високите такси, които плащат.......Имат по-малко къси цеви н населението от нас.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 18:53       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Mad Dog написа:
Словения -27 311 долара на глава от населението -30 в света.
Чехия - 18 227 долара на глава от населението. 38 ми в света.
Словакия -16 104 долара на глава от населението -40 ти в света.
Хърватска- 13 777 долара на глава от населението -45 ти в света
.........................................................................................
България - 6356 долара на глава от населението- 80 ти ?!? в света.

Да не говорим каква промишленост (работеща и съвременна) имат горе изброените държави.....
И не е въпроса в краденето (че българина обича да краде особено ако е на ръководно место- тва е ясно)- проблема е че НЯМАМЕ и не се очертава да имаме сериозен икономически потенциал. Работещите предприятия или са малки или са икономически не ефективни и отиват на затваряне. Така , че- спасението на давещите се е само в ръцете на самите давещи се.
Държавните субсидии се разпределят "политически"- да се чете според популярността на спортовете. На кое место се намират стрелковите спортове в тази популярност- смятам сам може да си отговориш. Тук е местото да си зададем един интересен въпрос- при относително голям процент на хората притежаващи оръжие у нас популярността на стрелковите спортове е ужасно ниска- измерва се практически в промили.....
Честа грешка на хората от спорта е именно това впрягане на каруцата пред коня - т.е. "Дайте едни пари за да се развием и да станем по- популярни". По същия начин е и със спонсорствата - дали един вносител или производител ще иска да похарчи 10 000 лв. за да се рекламира пред 200 човека - ами надали - дали обаче един вносител ще иска да похарчи 100 000 за да се рекламира пред 2000 - о дааааа.......Ако не е ясно защо- мога да поясня.
За развитието на едно нещо- независимо дали говорим за бизнес, спорт или култура , човек трябва да има ясен "бизнес" план и да използва това което може като плюсове за неговото реализиране. По нагоре Ви посочих как може да се използват недостатъците на ловното/оръжейното законодателство за развитието на ловната стрелба.
По отношение на упоменатия от вас проект - би могло да е интересно....Въпреки, че целта винаги е била е и ще бъде София- за съжаление това е най- голямата концентрация на хора с финансови възможност- и не се очертава да се промени скоро.



Текстът от мнението ти, който съм маркирал в червен цвят просто не е вярно........С другото обаче съм съгласен-прав си.
Броят на цевите, граждански оръжия в България не е голям...
На Балканите само Република Македония, Румъния, Словения са след нас.
С уточнението, че в Словения режимът за оръжие е по-либерален, но населението е под 2 млн души и няма как чисто практически да има много цеви....А в Румъния е трагедия....
Та тук на Балканите и гърци и турци, пък да не говорим за сърбите имат повече законни граждански оръжия от нас....Повеке, както в абсолютна стойност, така и като процент от населението....
Ние колко сме ? 340 000 цеви общо...................
Слаб чай сме!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 18:55       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Longbow написа:
Наскоро имаше курс за самоотбрана при намалена видимост,организиран от фирамата на Боби Николов. Милен Димитров преди също организираше и провеждаше курсове. Алфа-Метал също правят курсове - пистолет,карабина и т.н.


Значи аз самият имам тапия за лоу лайт инструктор. Въпроса е - курс подготовка не прави- трябва да си тренираш редовно , а тренировката в компания е около 1464 пъти по приятна отколкото да годя да си грухам сам. Въпроса е че тези курсове са тук там и рядко се събират хора, а ако знаеш че от твоя клуб има двама- трима по "светнати" които са готови да покажат е една идея по- добре.
Longbow написа:
Същото ще се получи и с ИДПА-то,само че съпроводено с МНОГО инциденти. А това води със себе си доста негативи.


Това за инцидентите защо така го реши- интересно ми е.

Longbow написа:
Финансово - за да стреляш ИДПА ти трябва същото,което ти трябва и за ИПСЦ продукция - вярно,в ИПСЦ няма задължително покриване на оръжието,но пък за сметка на това можеш да използваш ВСЯКАКЪВ кобур,който покрива спусковата скоба. Докато в ИДПА не можеш!! Така,че фактора оборудване и екипировка отпада!


Да де - и какъв процент от стрелящите в ИПСЦ продукшън ползват "служебен" тип кобури? Не питам у нас а на по- големи състезания? Защото например аз с удоволствие ще си купя скъп Блекхоук или Бианчи кобур който мога да си нося ежедневно и да си го ползвам и за тренировки и състезания. Виж по темата спийд машина съм пълен пас.
Longbow написа:
Пенсионерита от МВР и МО отпадат в по-голямата си част,заради оръжието - 9х18,.22,6.35 или 7.62х25 - калибри неодобрени от ИПДА за техните 5 дивизии - отделно от това,че ще е почти невъзможно да ги вкараш в тия спортове.

Явно не си ме разбрал- те са мъртвите души с разрешителни , които са 80% от статистиката за броя КНО у нас.... Спорт... хахахахах на 90% от тях в касата им седят трите кутийки по 16 броя с които са купили макарената..
Longbow написа:
Подготовката - еквивалента е и в двата спорта - сухи тренировки(изисква време),боеприпаси,оборудване,разходи по посещения на стрелковите мероприятия(разбирай състезания) и т.н. Така че и двата спорта са почти еквивалентни - поне на наша почва - като време и разходи. Остава желанието.........!!! Познавам много хора,служители в МВР и МО - стрелят ИПСЦ редовно.......и НЕ ИМ ПРЕЧИ на "тактическата" стрелба или стрелковите им прийоми!!!!

Горе написах за оборудването. Това което ми харесва повече в IDPA - по -реалистична мишена, по "тактически" вярно точкуване, сцени базирани не на фантазиите на този и онзи а в доста чести случаи на реални престрелки. В IDPA виждам напълно и лесно включването поне на част от полицаите от СТЗБД, от които сега не особено много стрелят ИПСЦ, а за МО- там темата е друга, но няма да я коментирам за сега. И да IPSC изисква създаване на някой навици които са вредни при "тактическата" стрелба.
Longbow написа:
Така,че заеби ги тия приказки.............тука ми се чини,че е повече комерсиален интереса,отколкото към популяризирането на даден стрелкови спорт. Прав ли съм??

Ми не не си прав- за момента единственото което е комерсиално е, че искам да намеря начин тази стрелба да стане по-популярна и да е подкрепена и от бизнеса. Както се казва - искам да имам конкретен бизнес план за развитие.
Милен написа:
Виж, приятел, тези цифри които си дал за БНП, Ок, но.....според някои от тях излиза, че трябва да сме два пъти по-зле , а ние сме 20 ПЪТИ по-зле по оотношение на всичко и в спорта в частност. Примерно словакът е трети на европейското на скийт, а ние сме 99ти...даже излиза 33 пъти по-зле...защо така? Аз тези цифри ги разбирам така - ние имаме три пъти помалко пари от чехите и трябва да сме три пъти по-зле от тях....Примерно - чеха или словака е пети, ние сме на 15 място. Ма ние сме 105ти...Това е аритметиката брат.....

Изобщо не е така сметката колега. Защото - приемаш уравниловката, че ако в Чехия стандарта на живот е по 5 то значи и цените за стоките от първа необходимост , и другите разходи са х5..... което не е баш така. Нека да го кажем така , оръжията, патроните и ко. са стоки на разкоша- т.е. при среден доход 6000 долара ако заделяш 600 долара за стрелби- това са 10%- при доход 24 000 долара - при същата сума са малко под 2.5 %. По същия начин стоят и нещата на горе- имаш едни неща като здравеопазване , заплати на бюджетните организации , образование, армия, пътища и прочие - тва са приоритетните- спорта е най отзад- с колкото по малък % от БВП ги оправяш тях - толкова повече пари остават за спорт , култура и т.н.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 19:03       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
andrei p226 R написа:
Текстът от мнението ти, който съм маркирал в червен цвят просто не е вярно........С другото обаче съм съгласен-прав си.
Броят на цевите, граждански оръжия в България не е голям...
На Балканите само Република Македония, Румъния, Словения са след нас.
С уточнението, че в Словения режимът за оръжие е по-либерален, но населението е под 2 млн души и няма как чисто практически да има много цеви....А в Румъния е трагедия....
Та тук на Балканите и гърци и турци, пък да не говорим за сърбите имат повече законни граждански оръжия от нас....Повеке, както в абсолютна стойност, така и като процент от населението....
Ние колко сме ? 340 000 цеви общо...................
Слаб чай сме!

Колега много си в грешка - гледаш статистиката за цевите общо а не за КНО. От България повече разрешителни на глава от населението за НОСЕНЕ на късо нарезно има само Чехия и Словакия. В Гърция - пищов за самоотбрана - забрави. В Турция - годишната такса за НОСЕНЕ по спомен е над 3000 евр, което се явява сериозна ... икономическа спирачка. В цялото ФРГ има 6000 разрешителни за НОСЕНЕ. Във Франция - малко по добре но пак носенето е силно лимитирано. Ти гледаш общата статистика за оръжие - там се включват и ловните гладкоцевни (и в Турция и в Гърция ловно нарезно- на куков ден)- там наистина ни бият с много защото закона е по- различен.
При 70 000 и нещо разрешителни за КНО - няма и половин процент практикуващи някакъв тип стрелкови спорт.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 19:16       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Mad Dog написа:
Да де - и какъв процент от стрелящите в ИПСЦ продукшън ползват "служебен" тип кобури? Не питам у нас а на по- големи състезания? Защото например аз с удоволствие ще си купя скъп Блекхоук или Бианчи кобур който мога да си нося ежедневно и да си го ползвам и за тренировки и състезания. Виж по темата спийд машина съм пълен пас.


С какъв кобур ще стреля всеки състезател по ИПСЦ си е негова работа - щом е позволено от правилника,тогава всеки има право да избира. Пример - в УСПСА Продукция не може да се използва "race equipment" - в ИПСЦ няма такава забрана. Та въпроса е дали оръжието ти ще се побере в стандартен кобур - нещо невъзможно в дивизиите Опън и Модифайт,и донякъде в Стандарт.

Mad Dog написа:
Горе написах за оборудването. Това което ми харесва повече в IDPA - по -реалистична мишена, по "тактически" вярно точкуване, сцени базирани не на фантазиите на този и онзи а в доста чести случаи на реални престрелки. В IDPA виждам напълно и лесно включването поне на част от полицаите от СТЗБД, от които сега не особено много стрелят ИПСЦ, а за МО- там темата е друга, но няма да я коментирам за сега.


Ако си запознат с историята на БФДС,знаеш колко трудно получи тя лиценз от държавата - при положение,че е спорт,който НЕ Е базиран на реалистични сценарии,мишените не наподобяват човешки силует,няма мишени тип "заложник" и т.н.
При това положение що си мислиш,че ИДПА ще пробие по-лесно и ще се наложи?? И че изобщо се пробие като лицензен спорт и федерация??

Mad Dog написа:
И да IPSC изисква създаване на някой навици които са вредни при "тактическата" стрелба.


Например??

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 19:20       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Mad Dog написа:
andrei p226 R написа:
Текстът от мнението ти, който съм маркирал в червен цвят просто не е вярно........С другото обаче съм съгласен-прав си.
Броят на цевите, граждански оръжия в България не е голям...
На Балканите само Република Македония, Румъния, Словения са след нас.
С уточнението, че в Словения режимът за оръжие е по-либерален, но населението е под 2 млн души и няма как чисто практически да има много цеви....А в Румъния е трагедия....
Та тук на Балканите и гърци и турци, пък да не говорим за сърбите имат повече законни граждански оръжия от нас....Повеке, както в абсолютна стойност, така и като процент от населението....
Ние колко сме ? 340 000 цеви общо...................
Слаб чай сме!

Колега много си в грешка - гледаш статистиката за цевите общо а не за КНО. От България повече разрешителни на глава от населението за НОСЕНЕ на късо нарезно има само Чехия и Словакия. В Гърция - пищов за самоотбрана - забрави. В Турция - годишната такса за НОСЕНЕ по спомен е над 3000 евр, което се явява сериозна ... икономическа спирачка. В цялото ФРГ има 6000 разрешителни за НОСЕНЕ. Във Франция - малко по добре но пак носенето е силно лимитирано. Ти гледаш общата статистика за оръжие - там се включват и ловните гладкоцевни (и в Турция и в Гърция ловно нарезно- на куков ден)- там наистина ни бият с много защото закона е по- различен.
При 70 000 и нещо разрешителни за КНО - няма и половин процент практикуващи някакъв тип стрелкови спорт.



Мед Дог, не пиши такива неща публично, защото ако те прочете някой фактор от МВР.....
Ясно ти е какъв процес се празвива в момента-
В периода 1998-2002г. се разреши на много хора(от тях повечето пенсионирани военни и полицаи, които се вляха в редиците на арвмията на частните охранители) да имат КНО......
В момента държавата прибира тези разрешения.......
моля те не пиши такива неща, защото са МЕКО КАЗАНО ВРЕДНИ!ДОРИ СА ОПАСНИ ЗА ПРИТЕЖАТЕЛИТЕ НА КНО У НАС!

В по-предишни постове си го написал правилно........80% (аз казвам много повече) от собствениците на КНО в България не стрелят с него или го правят толкова рядка, че е опасно-спорадично...
Давам пример от близкото ми обкръжение имам 5 човека с разрешения за носене и употреба на КНО..............
От тях дмама не го вадят от касата, един го носи ежедневно(защото е охрана на Банка), ч4твъртият го носи ежедневно, но на година прави по-малко от 200 изстрела....
Само аз съм мераклия и ентусиаст.....
Да не говоря за мои колеги...Един от тях ми се ,,хвалеше", че не е стрелял със своя ПМ от 7/СЕДЕМ/ години....
Причините, за да има разрешетния дза КНО у цивилните у нас са/всъщност бяха как да кажа социални(, при Кабинета ,,Костов" започнаха реформите в Българската армия-освободиха много сержанти и офицери в непенсионна възраст).като една социална политика, освен 20-те заплати им дадоха възможност а да изкарат облекчено разрешение за КНО, с което по-късно си докарваха някой лев към пенсията като охрана.
Нито едно Българско правителство не е мислело сеиозно да въоръжава с КНО населението за да се пози от улична престъпност....
Просто така се случи...
А в момента от 2005-2006г. някъде- насам държавата бавно на последователно, прибира разрешенията на доста хора , а на други отказва да издаде и да поднови.
Най-лошото е ,че най-пострадали са най-активните собственици, които въпреки, че отговарят на изискванията на дакона остават на сухо.....
за мен лично, чевек, който от години не е изкарвал от касата личното си КНО, за което има разрешение за носене и употреба за самоохрана-просто не се нуждае от такова и няма интерес къв оръжието си.
Най-малкото той е напълно разтрениран.......
Затова казвам не пиши такива неща.....


ППП За Турция не е съвсем така:
В Турция таката е 400/ЧЕТИРИСТОТИН/ ДОЛАРА годишно, за да притежаваш и насош законно пистолет или револвер.
За Гърция не знам как е.

Много по-добре от нас са:

1.Чехия.
2.литва.
3.Естония.
4.Франция.
5.Италия.
6.Норвегия..

Говоря за късото


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 19:21       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Mad Dog написа:
Колега много си в грешка - гледаш статистиката за цевите общо а не за КНО. От България повече разрешителни на глава от населението за НОСЕНЕ на късо нарезно има само Чехия и Словакия. В Гърция - пищов за самоотбрана - забрави. В Турция - годишната такса за НОСЕНЕ по спомен е над 3000 евр, което се явява сериозна ... икономическа спирачка. В цялото ФРГ има 6000 разрешителни за НОСЕНЕ. Във Франция - малко по добре но пак носенето е силно лимитирано. Ти гледаш общата статистика за оръжие - там се включват и ловните гладкоцевни (и в Турция и в Гърция ловно нарезно- на куков ден)- там наистина ни бият с много защото закона е по- различен.
При 70 000 и нещо разрешителни за КНО - няма и половин процент практикуващи някакъв тип стрелкови спорт.


В Турция таксата е около 400 - 500 долара годишно.
За Гърция - имат забрана за полуавтоматично нарезно оръжие - болтови карабини имат и си ги ползват за лов.

Тука нещата са малко криворазбрахи - едва сега почват да се разграничават нещата. До скоро единствения разрешителен режим беше за носене.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 19:24       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Mad Dog написа:
andrei p226 R написа:
Текстът от мнението ти, който съм маркирал в червен цвят просто не е вярно........С другото обаче съм съгласен-прав си.
Броят на цевите, граждански оръжия в България не е голям...
На Балканите само Република Македония, Румъния, Словения са след нас.
С уточнението, че в Словения режимът за оръжие е по-либерален, но населението е под 2 млн души и няма как чисто практически да има много цеви....А в Румъния е трагедия....
Та тук на Балканите и гърци и турци, пък да не говорим за сърбите имат повече законни граждански оръжия от нас....Повеке, както в абсолютна стойност, така и като процент от населението....
Ние колко сме ? 340 000 цеви общо...................
Слаб чай сме!

Колега много си в грешка - гледаш статистиката за цевите общо а не за КНО. От България повече разрешителни на глава от населението за НОСЕНЕ на късо нарезно има само Чехия и Словакия. В Гърция - пищов за самоотбрана - забрави. В Турция - годишната такса за НОСЕНЕ по спомен е над 3000 евр, което се явява сериозна ... икономическа спирачка. В цялото ФРГ има 6000 разрешителни за НОСЕНЕ. Във Франция - малко по добре но пак носенето е силно лимитирано. Ти гледаш общата статистика за оръжие - там се включват и ловните гладкоцевни (и в Турция и в Гърция ловно нарезно- на куков ден)- там наистина ни бият с много защото закона е по- различен.
При 70 000 и нещо разрешителни за КНО - няма и половин процент практикуващи някакъв тип стрелкови спорт.


Мед Дог, я ме осведоми по-подробно(, ако искаш на ЛС) за това, което съм маркирал в червено-

ПППП
за ловното дългоцевно нарезно оръжие в България- голям смях- по-молко от 25 000 единици е....
карабините са малко.....

А това, че в Гърция и Турция не разрешават лов с нарезно оръжие меко казоно е неразбираемо за мен...и нелогично.
Трудно ми е да го повярвам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 19:30       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
andrei p226 R написа:
Мед Дог, я ме осведоми по-подробно(, ако искаш на ЛС) за това, което съм маркирал в червено-

ПППП
за ловното дългоцевно нарезно оръжие в България- голям смях- по-молко от 25 000 единици е....
карабините са малко.....

А това, че в Гърция и Турция не разрешават лов с нарезно оръжие меко казоно е неразбираемо за мен...и нелогично.
Трудно ми е да го повярвам.


Колега при 150 000 ловци у нас цифрата 25 000 ловни гладкоцевни е доста.... интересна... май си пропуснал една нула. И да - в Гърция, Турция, пък ако щеш и в Израел ловното нарезно е мишън импосибъл.
И не се шашкай че сбора на разрешенията за ловно и късо нарезно излизат повече от числото в статистиката- просто доста хора имат и двете.... и се брои човек с разрешително а не самите разрешителни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 19:34       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Mad Dog написа:
andrei p226 R написа:
Мед Дог, я ме осведоми по-подробно(, ако искаш на ЛС) за това, което съм маркирал в червено-

ПППП
за ловното дългоцевно нарезно оръжие в България- голям смях- по-молко от 25 000 единици е....
карабините са малко.....

А това, че в Гърция и Турция не разрешават лов с нарезно оръжие меко казоно е неразбираемо за мен...и нелогично.
Трудно ми е да го повярвам.


Колега при 150 000 ловци у нас цифрата 25 000 ловни гладкоцевни е доста.... интересна... май си пропуснал една нула. И да - в Гърция, Турция, пък ако щеш и в Израел ловното нарезно е мишън импосибъл.
И не се шашкай че сбора на разрешенията за ловно и късо нарезно излизат повече от числото в статистиката- просто доста хора имат и двете.... и се брои човек с разрешително а не самите разрешителни.



В Израел изобщо е невъзможно да притежаваш оръжие за ловни цели.....
Има много моного редки изключения.......
В Израел дари въздушните оръжия(абсолютно всички) са на разрешителен режим......

Странна и нелогична работа ......

Мед Дог, по-горе съм ти писал ЛОВНО ДЪЛГОЦЕВНО НАРЕЗНО!Прочете отново.
ППП Карабините в България са малко.....Намери саттисктика на МВР PDF формат.....

Ловното нарезно оръжие е под 30 000 цеви в България....за това ловя бас...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer